לקביעת ייעוץ עם רופא מומחה
לקביעת ייעוץ עם רופא מומחה

סובלים מטחורים?

במרכזים הרפואיים
ד"ר לוינגר מדיקל
מטפלים בטחורים
ע״י המומחים המובילים בישראל

טחורים הם אחת הבעיות הרפואיות הנפוצות בעולם. למרות שאינם מהווים סכנה רפואית, תופעות הלוואי שלהם כוללות תחושת חוסר נוחות, כאב, נפיחות ודימום. 

אנחנו מציעים מגוון שיטות יעילות לטיפול בטחורים, החל מקשירה והרמה ועד לצריבה או להסרה שלהם, בהתאם לדרגת החומרה. כל הטיפולים מבוצעים על ידי צוות מיומן, כדי להבטיח את התוצאות הטובות ביותר ולאפשר לכם לחזור במהירות לשגרה חיים ועבודה מלאה, ללא כאב.

ניתוח לטיפול בטחורים - בעיה נפוצה, פתרון יעיל

אנחנו לא אוהבים לדבר עליהם, אבל הם נפוצים ומציקים. טחורים הם, למעשה, ורידים אשר מנקזים דם מאזור התעלה האנאלית (החלק הפנימי של הרקטום). ישנם מספר סוגים של טחורים: טחורים פנימיים (הנמצאים עמוק יותר בתוך התעלה האנאלית), טחורים חיצוניים (הנמצאים נמוך יותר, ואף יכולים לצאת ממנה) ומקרים משולבים. כאשר סיבוכים שונים פוגעים בתפקודם התקין של הטחורים, עלולים להיגרם גרד, כאב, דימום ופגיעה בפעילות הסוגרים. הדבר נכון יותר לגבי טחורים חיצוניים.

מחלת הטחורים נפוצה למדי ופוגעת בכ-1 מכל 20 בני אדם, גברים ונשים כאחד. מחקרים ממקומות שונים בעולם מצאו שתסמיני טחורים יכולים להופיע בעד 39% מקרב האוכלוסייה. תסמינים אשר אינם נעלמים לאורך זמן או מחמירים, עלולים לגרום לאי-נוחות ואף לפגיעה ממשית בבריאות. במקרים אלה, ניתוח לטיפול בטחורים עשוי להוביל להקלה משמעותית ואף לריפוי. 

טיפול בטחורים ללא ניתוח 

במקרים רבים, ניתן לטפל במחלת הטחורים באופן שמרני - תזונה עשירה בסיבים, פעילות גופנית והימנעות מעצירות ומישיבה ממושכת על מושב האסלה. כמו כן, ישנו מגוון משחות בהן ניתן להשתמש לצורך הקלה על התסמינים - אך הן לא מרפאות את המחלה. בטחורים פנימיים ניתן לטפל גם באמצעות קשירה בעזרת גומיות. 

למרות שטיפולים שמרניים עשויים להועיל, לא תמיד הם יביאו להקלה מספקת.

מי יכול להיתרם מניתוח לטיפול בטחורים?

אם אתם מרגישים שאפשר לטפל טוב יותר במחלת הטחורים שלכם, מומלץ להתייעץ עם רופא או רופאה בנוגע לסוגי טיפול נוספים, ביניהם טיפולים ניתוחיים, הנפוצים מאוד בטיפול בטחורים. 

בין היתר, עשוי ניתוח לטיפול בטחורים להיות יעיל במקרים הבאים: 

  • טחורים חיצוניים ותסמינים כגון, כאב או דימום, שטיפולים שמרניים לא הצליחו לטפל בהם.
  • טחורים גדולים הגורמים לכאב משמעותי, להפרעה בהיגיינה, לגירוי של העור או לגרד עז. 
  • טחורים משולבים - פנימיים וחיצוניים.
  • טחורים פנימיים בדרגה 3 או 4 (טחורים שצנחו החוצה).

שימו לב שישנם מקרים רבים נוספים, בהם ניתוח לטיפול בטחורים עשוי להיות הבחירה המומלצת. לכן, מומלץ לדון על כך עם רופא או רופאה מומחים בתחום.

כיצד להתכונן לניתוח?

לפני ניתוח לטיפול בטחורים, תפגשו עם רופא או רופאה מומחים לכירורגיה כללית, עם הכשרה בכירורגיה של אזור פי הטבעת. במהלך הפגישה, תתבצע בדיקה רפואית ותדונו במצבכם הרפואי, לרבות משך וחומרת התסמינים, כמו גם הטיפולים בהם התנסיתם; באפשרויות הטיפול, על הסיכויים והסיכונים האפשריים; ובשיטת ההרדמה, שכן הניתוח יכול להתבצע תחת הרדמה כללית (בשינה), בטשטוש, בהרדמה אזורית (דרך עמוד השדרה) ואף בהרדמה מקומית. כל זאת, בהתאם למצבכם הרפואי ולהעדפתכם.

אם אתם לוקחים תרופות באופן קבוע, יתכן שהרופא או הרופאה ימליצו להחליף את חלקן לפני הניתוח. לפני הניתוח,  תיפגשו גם עם רופא או רופאה מומחים בהרדמה ותתבקשו לבצע הכנה של האזור באמצעות חוקן. לעיתים, תתבקשו לבצע הכנה מקיפה יותר. 

כיצד מתבצע הניתוח?

טרם הניתוח, סביר שהרופא המרדים יזריק חומר הרדמה לאזור, אשר יסייע לשלוט בכאב גם לאחר הניתוח.  בנוסף להרדמה מקומית או אזורית, יתכן שיבוצעו גם הרדמה כללית או טשטוש, בהתאם לסיכום עם הרופאים. לאחר מכן, יתבצע חיטוי יסודי של אזור הניתוח.

השיטות הניתוחיות נבדלות זו מזו, בהתאם לסוג הטחורים בהם הן מטפלות, מידת הסיכון להיווצרות סיבוכים, מידת הכאב הצפויה לאחר הניתוח והסיכוי לחזרה של הטחורים לאחר הטיפול. על אף שקיימות שיטות ניתוחיות רבות לטיפול בטחורים, נציין כאן כמה מהן: 

הסרת טחורים מסורתית – מתבצעת באחת משתי שיטות: לניתוח זה יש 2 שיטות: פתוחה וסגורה, כאשר הסגורה היא ההליך הנפוץ ביותר לטיפול בטחורים פנימיים. במסגרת הניתוח, מסירים את הטחורים באמצעות מכשיר חד או מכשירי אנרגיה. לרוב, אורך הניתוח אורך פחות משעה, ויש 

לו שיעורי הצלחה של כ-95%.

טיפול בטחורים באמצעות שדכן - ניתוח חדש יחסית, במסגרתו עושים שימוש במכשיר סיכות עגול, כדי להסיר את החלק החיצוני של הטחורים ולהפריע לאספקת הדם שלהם. על פי מחקרים, ניתוח זה מתאפיין בהחלמה מהירה יותר ובמידת כאב נמוכה יותר, בהשוואה לשיטות אחרות, אך ככל הנראה גם בשיעורי חזרה גבוהים יותר. גם הניתוח הזה אורך, לרוב, פחות משעה. 
קשירה של אספקת דם לטחורים - במסגרת הליך זה, מניחים גומיה סביב הטחור ומפסיקים את אספקת הדם אליו. כתוצאה מכך הוא מצטמק. 

מה קורה לאחר הניתוח?

לאחר הניתוח, תשתחררו הביתה עוד באותו יום, ללא צורך באשפוז. סביר שתחושו כאב באזור הניתוח, בימי ההתאוששות הראשונים. הרופאים ינחו אותך כיצד להקל על הכאב, לרבות אמבטיות חמימות, מרככי צואה ומשככי כאב נפוצים. 

שיעורי ההצלחה של הניתוחים גבוהים, ושיעורי הסיבוכים נמוכים. עם זאת, כמו בכל ניתוח, גם בניתוח לטיפול בטחורים ייתכן שלא תושג ההקלה לה קיוויתם או שיתעוררו סיבוכים. הצוות הרפואי במרכז יסביר לכם על הסיכויים והסיכונים בניתוח שנבחר עבורכם, על בסיס מצבכם הרפואי הייחודי. 

ניתוח לטיפול בטחורים במרכזי ד״ר לוינגר מדיקל

למרות שניתוח לטיפול בטחורים נפוץ ופשוט יחסית, חשוב שיבוצע על ידי צוות מיומן ומקצועי. במרכזים שלנו פועלים צוותים מנצחים של רופאים ורופאות כירורגיים עם הכשרה מיוחדת בפרוקטולוגיה, לצד מומחים ומומחיות להרדמה וצוות סיעוד מנוסה, אשר מבצעים את הניתוחים יחד.

לנוחותכם, אנו מקיימים הסכמים עם כל קופות החולים, הביטוחים המשלימים והביטוחים הפרטיים

 

הרופאים שלנו המתמחים בטחורים

שם רופא
מרכזים שעובדים בהם
התמחויות
פרופ' שלמה ללצ'וק
עתידים מדיקל סנטר
כירורגיה כללית, פרוקטולוגיה
ד״ר סרגיי דומצי'יק
שבע עיניים
כירורגיה כללית, פרוקטולוגיה

המרכזים בהם מתבצע טחורים

'ד"ר לוינגר מדיקל' מקבוצת דנאל הינה קבוצה של ארבעה מרכזים רפואיים בפריסה ארצית, המתמחה במגוון ניתוחים כירורגיים.
המרכזים הרפואיים מציעים רפואה ממוקדת מטופל, שמציבה אותך במרכז. אנחנו מונעים על ידי מחויבות עמוקה לבריאותך ולחוויית הטיפול שלך. כל ההליכים והמתקנים במרכזים תוכננו כדי להבטיח נוחות מרבית והתאמה לצרכיך, תוך הקשבה ותמיכה רגשית, זמינות גבוהה של תורים, דיאלוג חיובי ומענה מהיר לכל בקשה.